Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43888A2686M000
B43888A2686M000
B43888A2686M000 EPCOS - TDK Electronics
B43888_Series.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 68UF 20% 200V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.9Ohm @ 120Hz
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ High Frequency: 770 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43888A2686M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 68UF 20% 200V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 4.9Ohm @ 120Hz, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 68 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ High Frequency: 770 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote B43888A2686M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43888A2686M000 B43888A2686M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43888_Series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 200VDC 68uF 20% STD Leads