Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43888A9106M000
B43888A9106M000
B43888A9106M000 EPCOS - TDK Electronics
B43888_Series.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 39.8Ohm @ 120Hz
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ High Frequency: 240 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 4091 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43888A9106M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 39.8Ohm @ 120Hz, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ High Frequency: 240 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote B43888A9106M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43888A9106M000 B43888A9106M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43888-1109060.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 400VDC 10uF 20% STD Leads