Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43888A9336M000
B43888A9336M000
B43888A9336M000 EPCOS - TDK Electronics
B43888_Series.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 12.1Ohm @ 120Hz
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ High Frequency: 620 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43888A9336M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 12.1Ohm @ 120Hz, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ High Frequency: 620 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote B43888A9336M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43888A9336M000 B43888A9336M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43888_Series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 400VDC 33uF 20% STD Leads