Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43888A9685M000
B43888A9685M000
B43888A9685M000 EPCOS - TDK Electronics
B43888_Series.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 6.8UF 20% 400V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 58.5Ohm @ 120Hz
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Capacitance: 6.8 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ High Frequency: 180 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43888A9685M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 6.8UF 20% 400V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 58.5Ohm @ 120Hz, Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Capacitance: 6.8 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ High Frequency: 180 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote B43888A9685M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43888A9685M000 B43888A9685M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43888_Series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 400VDC 6.8uF 20% STD Leads