Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43888C2106M000
B43888C2106M000 EPCOS - TDK Electronics
B43888_Series_2010.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 10UF 20% 250V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ High Frequency: 320 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43888C2106M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 10UF 20% 250V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ High Frequency: 320 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote B43888C2106M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43888C2106M000 B43888C2106M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43888_Series_2010.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 250VDC 10uF 20% STD Leads