Produkte > EPCOS / TDK > B43890A5156M008
B43890A5156M008 EPCOS / TDK
Hersteller: EPCOS / TDK
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 15uF; 450VDC; Ø12.5x25mm; Pitch: 5mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 15µF
Operating voltage: 450V DC
Body dimensions: Ø12.5x25mm
Terminal pitch: 5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 15000h
Operating temperature: -25...105°C
Height: 25mm
Diameter: 12.5mm
Leads: radial
Operating current: 487mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43890A5156M008 EPCOS / TDK
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 15uF; 450VDC; Ø12.5x25mm; Pitch: 5mm, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 15µF, Operating voltage: 450V DC, Body dimensions: Ø12.5x25mm, Terminal pitch: 5mm, Tolerance: ±20%, Service life: 15000h, Operating temperature: -25...105°C, Height: 25mm, Diameter: 12.5mm, Leads: radial, Operating current: 487mA.