Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43896C2476M000
B43896C2476M000
B43896C2476M000 EPCOS - TDK Electronics
B43896.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 250mOhm @ 10kHz
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 250 V
Impedance: 239 mOhms
Ripple Current @ High Frequency: 920 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 2100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43896C2476M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 250mOhm @ 10kHz, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 250 V, Impedance: 239 mOhms, Ripple Current @ High Frequency: 920 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote B43896C2476M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43896C2476M000 B43896C2476M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43896.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 250VDC 47uF 20% STD Leads