Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B57164K0330J000
B57164K0330J000
B57164K0330J000 EPCOS - TDK Electronics
NTC_Leaded_disks_K164.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: THERMISTOR NTC 33OHM 2900K DISC
Packaging: Bulk
Package / Case: Disc, 5.5mm Dia x 5.0mm W
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
B25/100: 2900K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 33
Resistance Tolerance: ±5%
Length - Lead Wire: 1.42" (36.00mm)
Power - Max: 450 mW
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B57164K0330J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: THERMISTOR NTC 33OHM 2900K DISC, Packaging: Bulk, Package / Case: Disc, 5.5mm Dia x 5.0mm W, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, B25/100: 2900K, B Value Tolerance: ±3%, Resistance in Ohms @ 25°C: 33, Resistance Tolerance: ±5%, Length - Lead Wire: 1.42" (36.00mm), Power - Max: 450 mW.
Weitere Produktangebote B57164K0330J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B57164K0330J000 B57164K0330J000 Hersteller : EPCOS / TDK NTC_Leaded_disks_K164.pdf NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors 33 Ohms 2900 3%