Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B57540G0502F002
B57540G0502F002
B57540G0502F002 EPCOS - TDK Electronics
Glass_enc_Sensors__B57540__G540__G1540.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: THERMISTOR NTC 5KOHM 3480K BEAD
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
B25/50: 3480K
B25/85: 3450K
Resistance in Ohms @ 25°C: 5k
Resistance Tolerance: ±1%
Length - Lead Wire: 2.56" (65.00mm)
Grade: Automotive
Power - Max: 18 mW
Produktbewertung abgeben
Technische Details B57540G0502F002 EPCOS - TDK Electronics
Description: THERMISTOR NTC 5KOHM 3480K BEAD, Packaging: Bulk, Package / Case: Bead, Glass, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, B25/50: 3480K, B25/85: 3450K, B25/100: 3497K, Resistance in Ohms @ 25°C: 5k, Resistance Tolerance: ±1%, Length - Lead Wire: 2.56" (65.00mm), Grade: Automotive, Power - Max: 18 mW, Qualification: AEC-Q200.