Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B57541G0502G000
B57541G0502G000
B57541G0502G000 EPCOS - TDK Electronics
NTC_Glass_enc_Sensors_G541_G1541_coated.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: THERMISTOR NTC 5KOHM BEAD
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
B Value Tolerance: ±1%
Resistance in Ohms @ 25°C: 5k
Resistance Tolerance: ±2%
Length - Lead Wire: 0.85" (21.50mm)
Grade: Automotive
Power - Max: 18 mW
Produktbewertung abgeben
Technische Details B57541G0502G000 EPCOS - TDK Electronics
Description: THERMISTOR NTC 5KOHM BEAD, Packaging: Bulk, Package / Case: Bead, Glass, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, B Value Tolerance: ±1%, Resistance in Ohms @ 25°C: 5k, Resistance Tolerance: ±2%, Length - Lead Wire: 0.85" (21.50mm), Grade: Automotive, Power - Max: 18 mW, Qualification: AEC-Q200.