Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B57551G0202G000
B57551G0202G000
B57551G0202G000 EPCOS - TDK Electronics
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: THERMISTOR NTC 2KOHM 3420K BEAD
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
B25/85: 3420K
B25/100: 3436K
B Value Tolerance: ±1%
Resistance in Ohms @ 25°C: 2k
Resistance Tolerance: ±2%
Length - Lead Wire: 1.54" (39.00mm)
Grade: Automotive
Power - Max: 32 mW
Qualification: AEC-Q200
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B57551G0202G000 EPCOS - TDK Electronics
Description: THERMISTOR NTC 2KOHM 3420K BEAD, Packaging: Bulk, Package / Case: Bead, Glass, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, B25/85: 3420K, B25/100: 3436K, B Value Tolerance: ±1%, Resistance in Ohms @ 25°C: 2k, Resistance Tolerance: ±2%, Length - Lead Wire: 1.54" (39.00mm), Grade: Automotive, Power - Max: 32 mW, Qualification: AEC-Q200.