Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B57560G0502H000
B57560G0502H000 EPCOS - TDK Electronics
Glass_enc_Sensors__B57560__G560__G1560.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: THERMISTOR NTC 5KOHM 3480K BEAD
Packaging: Bulk
Package / Case: Bead, Glass
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
B25/85: 3480K
B25/100: 3497K
B Value Tolerance: ±1%
Resistance in Ohms @ 25°C: 5k
Resistance Tolerance: ±3%
Length - Lead Wire: 2.64" (67.00mm)
Part Status: Not For New Designs
Power - Max: 50 mW
auf Bestellung 214 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B57560G0502H000 EPCOS - TDK Electronics
Description: THERMISTOR NTC 5KOHM 3480K BEAD, Packaging: Bulk, Package / Case: Bead, Glass, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, B25/85: 3480K, B25/100: 3497K, B Value Tolerance: ±1%, Resistance in Ohms @ 25°C: 5k, Resistance Tolerance: ±3%, Length - Lead Wire: 2.64" (67.00mm), Part Status: Not For New Designs, Power - Max: 50 mW.