Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B57820M0102A003
B57820M0102A003
B57820M0102A003 EPCOS - TDK Electronics
NTC_Leadless_disks_M820.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: THERMISTOR NTC 1KOHM 3560K COIN
Packaging: Bulk
Package / Case: Coin 5.1mm Dia x 2.2mm W
Mounting Type: Clamp On
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
B25/100: 3560K
B Value Tolerance: ±1.5%
Resistance in Ohms @ 25°C: 1k
Resistance Tolerance: ±5%
Power - Max: 180 mW
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B57820M0102A003 EPCOS - TDK Electronics
Description: THERMISTOR NTC 1KOHM 3560K COIN, Packaging: Bulk, Package / Case: Coin 5.1mm Dia x 2.2mm W, Mounting Type: Clamp On, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, B25/100: 3560K, B Value Tolerance: ±1.5%, Resistance in Ohms @ 25°C: 1k, Resistance Tolerance: ±5%, Power - Max: 180 mW.
Weitere Produktangebote B57820M0102A003
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B57820M0102A003 B57820M0102A003 Hersteller : EPCOS / TDK NTC_Leadless_disks_M820.pdf NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors 92 Ohms 3560 1.5%