Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B57891M0302J000
B57891M0302J000 EPCOS - TDK Electronics
ntc-class-definition
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: THERMISTOR NTC 3KOHM DISC
Packaging: Bulk
Package / Case: Disc, 3.5mm Dia x 3.5mm W
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 3k
Resistance Tolerance: ±5%
Power - Max: 200 mW
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B57891M0302J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: THERMISTOR NTC 3KOHM DISC, Packaging: Bulk, Package / Case: Disc, 3.5mm Dia x 3.5mm W, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, B Value Tolerance: ±3%, Resistance in Ohms @ 25°C: 3k, Resistance Tolerance: ±5%, Power - Max: 200 mW.