Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B57891M1102J001
B57891M1102J001 EPCOS - TDK Electronics
ntc-class-definition
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: THERMISTOR NTC 1KOHM 3930K DISC
Packaging: Bulk
Package / Case: Disc, 3.5mm Dia x 3.5mm W
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
B25/100: 3930K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 1k
Resistance Tolerance: ±5%
Power - Max: 200 mW
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B57891M1102J001 EPCOS - TDK Electronics
Description: THERMISTOR NTC 1KOHM 3930K DISC, Packaging: Bulk, Package / Case: Disc, 3.5mm Dia x 3.5mm W, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, B25/100: 3930K, B Value Tolerance: ±3%, Resistance in Ohms @ 25°C: 1k, Resistance Tolerance: ±5%, Power - Max: 200 mW.