Produkte > TDK > B57891S0502H008
B57891S0502H008
B57891S0502H008 TDK
NTC_Leaded_disks_S891.pdf
Hersteller: TDK
NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors 5k 3980 1%
auf Bestellung 758 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details B57891S0502H008 TDK
Description: THERMISTOR NTC 5KOHM 3980K DISC, Packaging: Bulk, Package / Case: Disc, 4.5mm Dia x 4.5mm W, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, B25/100: 3980K, B Value Tolerance: ±1%, Resistance in Ohms @ 25°C: 5k, Resistance Tolerance: ±3%, Power - Max: 200 mW.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 758 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
B57891S0502H008 B57891S0502H008 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics NTC_Leaded_disks_S891.pdf Description: THERMISTOR NTC 5KOHM 3980K DISC
Packaging: Bulk
Package / Case: Disc, 4.5mm Dia x 4.5mm W
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
B25/100: 3980K
B Value Tolerance: ±1%
Resistance in Ohms @ 25°C: 5k
Resistance Tolerance: ±3%
Power - Max: 200 mW