Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B59773B0120A070
B59773B0120A070
B59773B0120A070 EPCOS - TDK Electronics
B59770_74.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: PTC RESET FUSE 550V RADIAL DISC
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.335" Dia x 0.276" T (8.50mm x 7.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Operating Temperature: 0°C ~ 60°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Trip (It): 48 mA
Voltage - Max: 550V
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Current - Max: 1 A
Time to Trip: 3 s
Resistance - 25°C (Typ): 500 Ohms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B59773B0120A070 EPCOS - TDK Electronics
Description: PTC RESET FUSE 550V RADIAL DISC, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.335" Dia x 0.276" T (8.50mm x 7.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Ceramic, Operating Temperature: 0°C ~ 60°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Current - Trip (It): 48 mA, Voltage - Max: 550V, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Part Status: Active, Current - Max: 1 A, Time to Trip: 3 s, Resistance - 25°C (Typ): 500 Ohms.
Weitere Produktangebote B59773B0120A070
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B59773B0120A070 B59773B0120A070 Hersteller : EPCOS / TDK B59770_74.pdf PTC (Positive Temperature Coefficient) Thermistors PTC Thermistor B 773A 120A 70 8x5