Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B59850C0080A051
B59850C0080A051
B59850C0080A051 EPCOS - TDK Electronics
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: PTC RESET FUSE 265V 110MA RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.532" Dia x 0.197" T (13.50mm x 5.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Operating Temperature: 0°C ~ 60°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 110 mA
Current - Trip (It): 230 mA
Voltage - Max: 265V
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Current - Max: 2.2 A
Resistance - 25°C (Typ): 10 Ohms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B59850C0080A051 EPCOS - TDK Electronics
Description: PTC RESET FUSE 265V 110MA RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.532" Dia x 0.197" T (13.50mm x 5.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Ceramic, Operating Temperature: 0°C ~ 60°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 110 mA, Current - Trip (It): 230 mA, Voltage - Max: 265V, Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Current - Max: 2.2 A, Resistance - 25°C (Typ): 10 Ohms.
Weitere Produktangebote B59850C0080A051
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B59850C0080A051 B59850C0080A051 Hersteller : EPCOS / TDK B59850C0080A051.pdf PTC (Positive Temperature Coefficient) Thermistors 850A 80A 51 12X2.5 PTC Thermistor