Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B59880C0120A054
B59880C0120A054
B59880C0120A054 EPCOS - TDK Electronics
PTC_OC_Leaded_230V_C810_C890.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: PTC RESET FUSE 265V 55MA RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.354" Dia x 0.197" T (9.00mm x 5.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Operating Temperature: 0°C ~ 60°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 55 mA
Current - Trip (It): 110 mA
Voltage - Max: 265V
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Current - Max: 400 mA
Resistance - 25°C (Typ): 70 Ohms
Produktbewertung abgeben
Technische Details B59880C0120A054 EPCOS - TDK Electronics
Description: PTC RESET FUSE 265V 55MA RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.354" Dia x 0.197" T (9.00mm x 5.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Ceramic, Operating Temperature: 0°C ~ 60°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 55 mA, Current - Trip (It): 110 mA, Voltage - Max: 265V, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Current - Max: 400 mA, Resistance - 25°C (Typ): 70 Ohms.
Weitere Produktangebote B59880C0120A054
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B59880C0120A054 B59880C0120A054 Hersteller : EPCOS / TDK PTC_OC_Leaded_230V_C810_C890.pdf PTC (Positive Temperature Coefficient) Thermistors 880A 120A 54 5X2.5 PTC Thermistor