Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B59955C0120A051
B59955C0120A051
B59955C0120A051 EPCOS - TDK Electronics
PTC_OC_Leaded_12V_24V_C935_C995.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: PTC RESET FUSE 30V 850MA RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.532" Dia x 0.138" T (13.50mm x 3.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 850 mA
Current - Trip (It): 1.7 A
Voltage - Max: 30V
Ratings: AEC-Q200
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Current - Max: 5.5 A
Resistance - 25°C (Typ): 800 mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B59955C0120A051 EPCOS - TDK Electronics
Description: PTC RESET FUSE 30V 850MA RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.532" Dia x 0.138" T (13.50mm x 3.50mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Ceramic, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 850 mA, Current - Trip (It): 1.7 A, Voltage - Max: 30V, Ratings: AEC-Q200, Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Current - Max: 5.5 A, Resistance - 25°C (Typ): 800 mOhms.
Weitere Produktangebote B59955C0120A051
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B59955C0120A051 B59955C0120A051 Hersteller : EPCOS / TDK PTC_OC_Leaded_12V_24V_C935_C995.pdf PTC (Positive Temperature Coefficient) Thermistors PTC THERMISTOR C 955-A 120-A 51 12X1