Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B59970C0080A051
B59970C0080A051
B59970C0080A051 EPCOS - TDK Electronics
PTC_OC_Leaded_63V_C910_C990.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: PTC RESET FUSE 80V 90MA RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.354" Dia x 0.138" T (9.00mm x 3.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 90 mA
Current - Trip (It): 190 mA
Voltage - Max: 80V
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Current - Max: 3 A
Resistance - 25°C (Typ): 9.4 Ohms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B59970C0080A051 EPCOS - TDK Electronics
Description: PTC RESET FUSE 80V 90MA RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.354" Dia x 0.138" T (9.00mm x 3.50mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Ceramic, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 90 mA, Current - Trip (It): 190 mA, Voltage - Max: 80V, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Current - Max: 3 A, Resistance - 25°C (Typ): 9.4 Ohms.
Weitere Produktangebote B59970C0080A051
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B59970C0080A051 B59970C0080A051 Hersteller : EPCOS / TDK PTC_OC_Leaded_63V_C910_C990.pdf PTC (Positive Temperature Coefficient) Thermistors 970-A 80-A 51 8X1 PTC Thermistor