Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B65803A0160A048
B65803A0160A048
B65803A0160A048 EPCOS - TDK Electronics
rm_4.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: FERRITE CORE RM 160NH N48 2PCS
Tolerance: ±3%
Packaging: Box
Material: N48
Length: 0.433" (11.00mm)
Width: 0.181" (4.60mm)
Height: 0.207" (5.25mm)
Core Type: RM
Supplier Device Package: RM 4
Inductance Factor (Al): 160 nH
Finish: Uncoated
Gap: Gapped
Part Status: Active
Effective Permeability (µe): 243.0
Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹: 1.9
Effective Length (le) mm: 21.0
Effective Area (Ae) mm²: 11.0
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³: 231.0
auf Bestellung 292 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B65803A0160A048 EPCOS - TDK Electronics
Description: FERRITE CORE RM 160NH N48 2PCS, Tolerance: ±3%, Packaging: Box, Material: N48, Length: 0.433" (11.00mm), Width: 0.181" (4.60mm), Height: 0.207" (5.25mm), Core Type: RM, Supplier Device Package: RM 4, Inductance Factor (Al): 160 nH, Finish: Uncoated, Gap: Gapped, Part Status: Active, Effective Permeability (µe): 243.0, Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹: 1.9, Effective Length (le) mm: 21.0, Effective Area (Ae) mm²: 11.0, Effective Magnetic Volume (Ve) mm³: 231.0.