Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B65811J0630J048
B65811J0630J048
B65811J0630J048 EPCOS - TDK Electronics
rm_8.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: FERRITE CORE RM 630NH N48 2PCS
Packaging: Box
Tolerance: ±5%
Material: N48
Length: 0.913" (23.20mm)
Width: 0.433" (11.00mm)
Height: 0.324" (8.25mm)
Core Type: RM
Supplier Device Package: RM 8
Inductance Factor (Al): 630 nH
Finish: Uncoated
Gap: Gapped
Part Status: Active
Effective Permeability (µe): 338.0
Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹: 0.59
Effective Length (le) mm: 38.0
Effective Area (Ae) mm²: 64.0
Minimum Core Cross Section (Amin) mm²: 55.0
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³: 2430.0
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B65811J0630J048 EPCOS - TDK Electronics
Description: FERRITE CORE RM 630NH N48 2PCS, Packaging: Box, Tolerance: ±5%, Material: N48, Length: 0.913" (23.20mm), Width: 0.433" (11.00mm), Height: 0.324" (8.25mm), Core Type: RM, Supplier Device Package: RM 8, Inductance Factor (Al): 630 nH, Finish: Uncoated, Gap: Gapped, Part Status: Active, Effective Permeability (µe): 338.0, Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹: 0.59, Effective Length (le) mm: 38.0, Effective Area (Ae) mm²: 64.0, Minimum Core Cross Section (Amin) mm²: 55.0, Effective Magnetic Volume (Ve) mm³: 2430.0.