Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B72220S0400K551
B72220S0400K551
B72220S0400K551 EPCOS - TDK Electronics
SIOV_Leaded_StandarD.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 68V 2KA DISC 20MM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Disc 20mm
Mounting Type: Through Hole
Current - Surge: 2 kA
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Energy: 37J
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 74.8 V
Varistor Voltage (Min): 61.2 V
Varistor Voltage (Typ): 68 V
Maximum AC Volts: 40 V
Maximum DC Volts: 56 V
Capacitance @ Frequency: 6750 pF @ 1 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B72220S0400K551 EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 68V 2KA DISC 20MM, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Disc 20mm, Mounting Type: Through Hole, Current - Surge: 2 kA, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Energy: 37J, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 74.8 V, Varistor Voltage (Min): 61.2 V, Varistor Voltage (Typ): 68 V, Maximum AC Volts: 40 V, Maximum DC Volts: 56 V, Capacitance @ Frequency: 6750 pF @ 1 kHz.
Weitere Produktangebote B72220S0400K551
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B72220S0400K551 B72220S0400K551 Hersteller : EPCOS / TDK SIOV_Leaded_StandarD.pdf?ref_disty=digikey Varistors 40VAC 10% 20mm StandarD