Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B72240L0151K102
B72240L0151K102
B72240L0151K102 EPCOS - TDK Electronics
SIOV_Strap_LS40.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 240V 40KA SQUARE 37.5MM
Packaging: Bulk
Package / Case: Square 37.5mm, Tabs
Mounting Type: Chassis Mount
Current - Surge: 40 kA
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C (TA)
Energy: 360J
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 264 V
Varistor Voltage (Min): 216 V
Varistor Voltage (Typ): 240 V
Maximum AC Volts: 150 V
Maximum DC Volts: 200 V
Capacitance @ Frequency: 5200 pF @ 1 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B72240L0151K102 EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 240V 40KA SQUARE 37.5MM, Packaging: Bulk, Package / Case: Square 37.5mm, Tabs, Mounting Type: Chassis Mount, Current - Surge: 40 kA, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C (TA), Energy: 360J, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 264 V, Varistor Voltage (Min): 216 V, Varistor Voltage (Typ): 240 V, Maximum AC Volts: 150 V, Maximum DC Volts: 200 V, Capacitance @ Frequency: 5200 pF @ 1 kHz.
Weitere Produktangebote B72240L0151K102
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B72240L0151K102 B72240L0151K102 Hersteller : EPCOS / TDK SIOV_Strap_LS40.pdf Varistors 150VAC 10% 40mm High E