Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B72240L0421K100
B72240L0421K100
B72240L0421K100 EPCOS - TDK Electronics
SIOV_Strap_LS40.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 680V 40KA SQUARE 37.5MM
Packaging: Box
Package / Case: Square 37.5mm, Formed Tabs
Mounting Type: Chassis Mount
Current - Surge: 40 kA
Energy: 910J
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 748 V
Varistor Voltage (Min): 612 V
Varistor Voltage (Typ): 680 V
Maximum AC Volts: 420 V
Maximum DC Volts: 560 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B72240L0421K100 EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 680V 40KA SQUARE 37.5MM, Packaging: Box, Package / Case: Square 37.5mm, Formed Tabs, Mounting Type: Chassis Mount, Current - Surge: 40 kA, Energy: 910J, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 748 V, Varistor Voltage (Min): 612 V, Varistor Voltage (Typ): 680 V, Maximum AC Volts: 420 V, Maximum DC Volts: 560 V.
Weitere Produktangebote B72240L0421K100
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B72240L0421K100 B72240L0421K100 Hersteller : EPCOS / TDK SIOV_Strap_LS40.pdf Varistors 420VAC 10% 40mm High E