Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B72240L0551K100
B72240L0551K100
B72240L0551K100 EPCOS - TDK Electronics
SIOV_Strap_LS40.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 910V 40KA SQUARE 37.5MM
Packaging: Bulk
Package / Case: Square 37.5mm, Formed Tabs
Mounting Type: Chassis Mount
Current - Surge: 40 kA
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C (TA)
Energy: 960J
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 1.001 kV
Varistor Voltage (Min): 819 V
Varistor Voltage (Typ): 910 V
Maximum AC Volts: 550 V
Maximum DC Volts: 745 V
Capacitance @ Frequency: 1400 pF @ 1 kHz
auf Bestellung 231 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B72240L0551K100 EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 910V 40KA SQUARE 37.5MM, Packaging: Bulk, Package / Case: Square 37.5mm, Formed Tabs, Mounting Type: Chassis Mount, Current - Surge: 40 kA, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C (TA), Energy: 960J, Part Status: Active, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 1.001 kV, Varistor Voltage (Min): 819 V, Varistor Voltage (Typ): 910 V, Maximum AC Volts: 550 V, Maximum DC Volts: 745 V, Capacitance @ Frequency: 1400 pF @ 1 kHz.
Weitere Produktangebote B72240L0551K100
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B72240L0551K100 B72240L0551K100 Hersteller : EPCOS / TDK SIOV_Strap_LS40.pdf Varistors 550VAC 10% 40mm High E