Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B72241L0151K100
B72241L0151K100
B72241L0151K100 EPCOS - TDK Electronics
SIOV_Strap_LS41.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 240V 50KA ENCASED DISC
Packaging: Bulk
Package / Case: Encased Disc
Mounting Type: Chassis Mount
Current - Surge: 50 kA
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C (TA)
Energy: 360J
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 264 V
Varistor Voltage (Min): 216 V
Varistor Voltage (Typ): 240 V
Maximum AC Volts: 150 V
Maximum DC Volts: 200 V
Capacitance @ Frequency: 4800 pF @ 1 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B72241L0151K100 EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 240V 50KA ENCASED DISC, Packaging: Bulk, Package / Case: Encased Disc, Mounting Type: Chassis Mount, Current - Surge: 50 kA, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C (TA), Energy: 360J, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 264 V, Varistor Voltage (Min): 216 V, Varistor Voltage (Typ): 240 V, Maximum AC Volts: 150 V, Maximum DC Volts: 200 V, Capacitance @ Frequency: 4800 pF @ 1 kHz.
Weitere Produktangebote B72241L0151K100
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B72241L0151K100 B72241L0151K100 Hersteller : EPCOS / TDK SIOV_Strap_LS41.pdf Varistors 150VAC 10% 41mm High E