Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B72242L0321K100
B72242L0321K100
B72242L0321K100 EPCOS - TDK Electronics
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 510V 65KA ENCASED DISC
Mounting Type: Chassis Mount
Current - Surge: 65 kA
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C (TA)
Energy: 640J
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 561 V
Varistor Voltage (Min): 459 V
Varistor Voltage (Typ): 510 V
Maximum AC Volts: 320 V
Maximum DC Volts: 420 V
Capacitance @ Frequency: 2300 pF @ 1 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B72242L0321K100 EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 510V 65KA ENCASED DISC, Packaging: Bulk, Package / Case: Encased Disc, Mounting Type: Chassis Mount, Current - Surge: 65 kA, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C (TA), Energy: 640J, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 561 V, Varistor Voltage (Min): 459 V, Varistor Voltage (Typ): 510 V, Maximum AC Volts: 320 V, Maximum DC Volts: 420 V, Capacitance @ Frequency: 2300 pF @ 1 kHz.