Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B72242L0421K100
B72242L0421K100
B72242L0421K100 EPCOS - TDK Electronics
siov_leaded_standard.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 680V 65KA ENCASED DISC
Mounting Type: Chassis Mount
Current - Surge: 65 kA
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C (TA)
Energy: 910J
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 748 V
Varistor Voltage (Min): 612 V
Varistor Voltage (Typ): 680 V
Maximum AC Volts: 420 V
Maximum DC Volts: 560 V
Capacitance @ Frequency: 1800 pF @ 1 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B72242L0421K100 EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 680V 65KA ENCASED DISC, Packaging: Bulk, Package / Case: Encased Disc, Mounting Type: Chassis Mount, Current - Surge: 65 kA, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C (TA), Energy: 910J, Part Status: Active, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 748 V, Varistor Voltage (Min): 612 V, Varistor Voltage (Typ): 680 V, Maximum AC Volts: 420 V, Maximum DC Volts: 560 V, Capacitance @ Frequency: 1800 pF @ 1 kHz.
Weitere Produktangebote B72242L0421K100
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B72242L0421K100 B72242L0421K100 Hersteller : EPCOS / TDK tdk_epcos16848-1.pdf Varistors 420VAC 10% 42mm High E