Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B72260B0441K001
B72260B0441K001
B72260B0441K001 EPCOS - TDK Electronics
SIOV_Block_HighE.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 715V 70KA ENCASED DISC
Mounting Type: Chassis Mount
Current - Surge: 70 kA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Energy: 1580J
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 786.5 V
Varistor Voltage (Min): 643.5 V
Varistor Voltage (Typ): 715 V
Maximum AC Volts: 440 V
Maximum DC Volts: 585 V
Capacitance @ Frequency: 4100 pF @ 1 kHz
auf Bestellung 9 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details B72260B0441K001 EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 715V 70KA ENCASED DISC, Packaging: Bulk, Package / Case: Encased Disc, Mounting Type: Chassis Mount, Current - Surge: 70 kA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Energy: 1580J, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 786.5 V, Varistor Voltage (Min): 643.5 V, Varistor Voltage (Typ): 715 V, Maximum AC Volts: 440 V, Maximum DC Volts: 585 V, Capacitance @ Frequency: 4100 pF @ 1 kHz.
Weitere Produktangebote B72260B0441K001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B72260B0441K001 B72260B0441K001 Hersteller : EPCOS / TDK SIOV_Block_HighE.pdf Varistors 440VAC 10% 60mm High E