Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B72510T1140S272
B72510T1140S272 EPCOS - TDK Electronics
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 22V 120A 0805
Mounting Type: Surface Mount, MLCV
Current - Surge: 120 A
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA)
Energy: 0.3J
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Typ): 22 V
Maximum AC Volts: 14 V
Maximum DC Volts: 16 V
Capacitance @ Frequency: 350 pF @ 1 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B72510T1140S272 EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 22V 120A 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Mounting Type: Surface Mount, MLCV, Current - Surge: 120 A, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA), Energy: 0.3J, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Typ): 22 V, Maximum AC Volts: 14 V, Maximum DC Volts: 16 V, Capacitance @ Frequency: 350 pF @ 1 kHz.