Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B72520T0500K072
B72520T0500K072
B72520T0500K072 EPCOS - TDK Electronics
Surge_protection_series.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 82V 100A 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Current - Surge: 100 A
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA)
Energy: 0.6J
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 90.2 V
Varistor Voltage (Min): 73.8 V
Varistor Voltage (Typ): 82 V
Maximum AC Volts: 50 V
Maximum DC Volts: 65 V
Capacitance @ Frequency: 120 pF @ 1 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B72520T0500K072 EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 82V 100A 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Current - Surge: 100 A, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA), Energy: 0.6J, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 90.2 V, Varistor Voltage (Min): 73.8 V, Varistor Voltage (Typ): 82 V, Maximum AC Volts: 50 V, Maximum DC Volts: 65 V, Capacitance @ Frequency: 120 pF @ 1 kHz.
Weitere Produktangebote B72520T0500K072
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B72520T0500K072 B72520T0500K072 Hersteller : EPCOS / TDK Surge_protection_series.pdf?ref_disty=digikey Varistors 1206 50V 100A 120pF