Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B72580T6750K072
B72580T6750K072
B72580T6750K072 EPCOS - TDK Electronics
Surge_protection_series.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 120V 400A 1812
Mounting Type: Surface Mount, MLCV
Current - Surge: 400 A
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Energy: 2.5J
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 132 V
Varistor Voltage (Min): 108 V
Varistor Voltage (Typ): 120 V
Maximum AC Volts: 75 V
Maximum DC Volts: 100 V
Capacitance @ Frequency: 320 pF @ 1 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B72580T6750K072 EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 120V 400A 1812, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1812 (4532 Metric), Mounting Type: Surface Mount, MLCV, Current - Surge: 400 A, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Energy: 2.5J, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 132 V, Varistor Voltage (Min): 108 V, Varistor Voltage (Typ): 120 V, Maximum AC Volts: 75 V, Maximum DC Volts: 100 V, Capacitance @ Frequency: 320 pF @ 1 kHz.
Weitere Produktangebote B72580T6750K072
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B72580T6750K072 B72580T6750K072 Hersteller : EPCOS / TDK Surge_protection_series.pdf?ref_disty=digikey Varistors Chip Varistors / Ceramic Transient Voltage Suppressors, Maximum continuous voltage=100V, Maximum Clamping Voltage (8/20 s)=250V