Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B72660M1170K072
B72660M1170K072
B72660M1170K072 EPCOS - TDK Electronics
SIOV_CU_Automotive.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 27V 250A 4032
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 4032 (1080 Metric)
Mounting Type: Surface Mount, MLCV
Current - Surge: 250 A
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Energy: 1.1J
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 29.7 V
Varistor Voltage (Min): 24.3 V
Varistor Voltage (Typ): 27 V
Maximum AC Volts: 17 V
Maximum DC Volts: 20 V
Capacitance @ Frequency: 1900 pF @ 1 kHz
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q200
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B72660M1170K072 EPCOS - TDK Electronics
Description: VARISTOR 27V 250A 4032, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4032 (1080 Metric), Mounting Type: Surface Mount, MLCV, Current - Surge: 250 A, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Energy: 1.1J, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 29.7 V, Varistor Voltage (Min): 24.3 V, Varistor Voltage (Typ): 27 V, Maximum AC Volts: 17 V, Maximum DC Volts: 20 V, Capacitance @ Frequency: 1900 pF @ 1 kHz, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q200.