Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B81141C1104K000
B81141C1104K000
B81141C1104K000 EPCOS - TDK Electronics
B81141.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 440VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: X1
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 440V
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Capacitance: 0.1 µF
Size / Dimension: 1.043" L x 0.413" W (26.50mm x 10.50mm)
auf Bestellung 574 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B81141C1104K000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 440VAC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X1, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 440V, Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Capacitance: 0.1 µF, Size / Dimension: 1.043" L x 0.413" W (26.50mm x 10.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B81141C1104K000 Hersteller : EPCOS / TDK tdk_07022018_B81141.pdf Safety Capacitors 0.1 uF 500V 0.05 440V MKT X1