Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B81141C1334K000
B81141C1334K000 EPCOS - TDK Electronics
B81141.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.33UF 10% 440VAC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: X1
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 440V
Height - Seated (Max): 0.965" (24.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 0.33 µF
Size / Dimension: 1.240" L x 0.551" W (31.50mm x 14.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B81141C1334K000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.33UF 10% 440VAC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X1, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 440V, Height - Seated (Max): 0.965" (24.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 0.33 µF, Size / Dimension: 1.240" L x 0.551" W (31.50mm x 14.00mm).
Weitere Produktangebote B81141C1334K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B81141C1334K000 Hersteller : EPCOS / TDK tdk_07022018_B81141.pdf Safety Capacitors FILM CAP MKT X1 0.33 F 10% 440Vac LS 27.5mm