Produkte > LUMEL > BA271NE4560000
BA271NE4560000
BA271NE4560000 LUMEL
BA_BE_data_sheet.pdf
Hersteller: LUMEL
Category: Ammeters
Description: Ammeter; on panel; I AC: 0÷5kA; Class: 3; 300V; BA27; 72x72x64mm
IP rating: IP40
Manufacturer series: BA27
Related items: ATS-300
Max. voltage: 300V
Measurement: AC current
Type of meter: ammeter
Kind of meter: analogue; mounting
Mounting: for DIN rail mounting (optional); on panel
Kind of measurement: indirect with 5A current transformer
Standard equipment: mounting holder x2
Scale features: working position 90°
AC current measuring range: 0...5kA
Dimensions (W x H x D): 72x72x64mm
Accuracy class: 3
Electrical overload: max 6000A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BA271NE4560000 LUMEL
Category: Ammeters, Description: Ammeter; on panel; I AC: 0÷5kA; Class: 3; 300V; BA27; 72x72x64mm, IP rating: IP40, Manufacturer series: BA27, Related items: ATS-300, Max. voltage: 300V, Measurement: AC current, Type of meter: ammeter, Kind of meter: analogue; mounting, Mounting: for DIN rail mounting (optional); on panel, Kind of measurement: indirect with 5A current transformer, Standard equipment: mounting holder x2, Scale features: working position 90°, AC current measuring range: 0...5kA, Dimensions (W x H x D): 72x72x64mm, Accuracy class: 3, Electrical overload: max 6000A, Measuring instrument features: 2 pointer; indicates mean RMS current over 15 minutes; shows the highest value reached current.