Produkte > VISHAY > BAS40LTH-G3-08
BAS40LTH-G3-08
BAS40LTH-G3-08 Vishay
bas40lth.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Small Signal Schottky 0.2A 2-Pin DFN-A T/R
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BAS40LTH-G3-08 Vishay
Description: DIODE SCHOTT 40V 200MA DFN10062A, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1006 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed, Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 2.9pF @ 0V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 200mA, Supplier Device Package: DFN1006-2A, Operating Temperature - Junction: 175°C, Grade: Automotive, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 40 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 40 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BAS40LTH-G3-08 BAS40LTH-G3-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bas40lth.pdf Description: DIODE SCHOTT 40V 200MA DFN10062A
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0402 (1006 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 2.9pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 200mA
Supplier Device Package: DFN1006-2A
Operating Temperature - Junction: 175°C
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 40 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 40 V
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 9417 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 36
Mindestbestellmenge: 5
BAS40LTH-G3-08 BAS40LTH-G3-08 Hersteller : Vishay bas40lth.pdf Diode Small Signal Schottky 0.2A 2-Pin DFN-A T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Grade: Automotive