Produkte > PFLITSCH > BCA-S-12-BK
BCA-S-12-BK
BCA-S-12-BK Pflitsch
BCA-S-12-BK.pdf
Type: Wire Loom, Protective Hose
Operating Temperature: -40°C ~ 140°C
Diameter - Outside: 0.618" (15.70mm)
Diameter - Inside: 0.480" (12.19mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Type Attributes: Convoluted, Corrugated
Wall Thickness: 0.012" (0.30mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details BCA-S-12-BK Pflitsch
Description: T-CONNECTOR FOR CORRUGATED PIPES, Packaging: Bag, Color: Black, Material: Polyamide (PA6), Nylon 6, Length: 164' (50.00m), Type: Wire Loom, Protective Hose, Operating Temperature: -40°C ~ 140°C, Diameter - Outside: 0.618" (15.70mm), Diameter - Inside: 0.480" (12.19mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Type Attributes: Convoluted, Corrugated, Wall Thickness: 0.012" (0.30mm).