Produkte > PFLITSCH > BCA-S-29-BK
BCA-S-29-BK
BCA-S-29-BK Pflitsch
BCA-S-29-BK.pdf
Material: Polyamide (PA6), Nylon 6
Length: 82.02' (25.00m)
Type: Wire Loom, Protective Hose
Operating Temperature: -40°C ~ 140°C
Diameter - Outside: 1.358" (34.49mm)
Diameter - Inside: 1.142" (29.00mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Type Attributes: Convoluted, Corrugated
Wall Thickness: 0.016" (0.40mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details BCA-S-29-BK Pflitsch
Description: T-CONNECTOR FOR CORRUGATED PIPES, Packaging: Bag, Color: Black, Material: Polyamide (PA6), Nylon 6, Length: 82.02' (25.00m), Type: Wire Loom, Protective Hose, Operating Temperature: -40°C ~ 140°C, Diameter - Outside: 1.358" (34.49mm), Diameter - Inside: 1.142" (29.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Type Attributes: Convoluted, Corrugated, Wall Thickness: 0.016" (0.40mm).