BDSA2K180RK
BDSA2K180RK TE Connectivity / CGS
Hersteller: TE Connectivity / CGS
Planar Resistors - Chassis Mount BDS A 2000W 180R 10%
auf Bestellung 4 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details BDSA2K180RK TE Connectivity / CGS
Description: BDS A 2000W 180R 10%, Power (Watts): 2000W, Tolerance: ±10%, Lead Style: #10-32 Threaded, Features: RF, High Frequency, Packaging: Bag, Package / Case: Box, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 3.000" L x 3.000" W (76.20mm x 76.20mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Mounting Feature: Flanges, Coating, Housing Type: Epoxy Coated, Height - Seated (Max): 1.548" (39.31mm), Resistance: 180 Ohms.
Weitere Produktangebote BDSA2K180RK
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BDSA2K180RK BDSA2K180RK Hersteller : TE Connectivity Passive Product DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=1773308-1&DocType=Data+Sheet&DocLang=English&DocFormat=pdf&PartCntxt=3-2176741-1 Description: BDS A 2000W 180R 10%
Power (Watts): 2000W
Tolerance: ±10%
Package / Case: Box
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 3.000" L x 3.000" W (76.20mm x 76.20mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Mounting Feature: Flanges
Coating, Housing Type: Epoxy Coated
Height - Seated (Max): 1.548" (39.31mm)
Resistance: 180 Ohms