BFC2370EI333
BFC2370EI333 Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
mkt370.pdf
Hersteller: Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description: CAP FILM 0.033UF 5% 250VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Features: Long Life
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.033 µF
Size / Dimension: 0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BFC2370EI333 Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description: CAP FILM 0.033UF 5% 250VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Features: Long Life, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.200" (5.08mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.033 µF, Size / Dimension: 0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm).
Weitere Produktangebote BFC2370EI333
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BFC2370EI333 BFC2370EI333 Hersteller : Vishay mkt370.pdf Film Capacitors MKT 370 33nF 5 250V=