BG0903-B05-300-0 NMB Technologies Corporation
bg0903.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN BLOWER 97X33MM 24VDC WIRE
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 97mm L x 93.5mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 3200 RPM
Air Flow: 24.7 CFM (0.692m³/min)
Width: 33.00mm
Weight: 0.463 lb (210.01 g)
Operating Temperature: 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CE, CSA, UL, VDE
Fan Type: Blower
Noise: 51.5dB
Static Pressure: 0.903 in H2O (225.0 Pa)
Power (Watts): 7.92 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BG0903-B05-300-0 NMB Technologies Corporation
Description: FAN BLOWER 97X33MM 24VDC WIRE, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 97mm L x 93.5mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 3200 RPM, Air Flow: 24.7 CFM (0.692m³/min), Width: 33.00mm, Weight: 0.463 lb (210.01 g), Operating Temperature: 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C), Termination: 2 Wire Leads, Approval Agency: CE, CSA, UL, VDE, Fan Type: Blower, Noise: 51.5dB, Static Pressure: 0.903 in H2O (225.0 Pa), Power (Watts): 7.92 W.