BK/1A5018-10-R
BK/1A5018-10-R Eaton - Electronics Division
eaton-1axxxx-pcb-fuse-clips-atc-atm-blade-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CLIP CARTRIDGE 500V 15A PCB
Packaging: Bulk
Contact Finish: Tin
For Use With/Related Products: 5mm Dia Fuses
Fuse Type: Cartridge
Voltage: 500V
Mounting Type: Through Hole
Orientation: Horizontal
Termination Style: PC Pin
Fuse Size: 0.197" Dia (5mm)
Contact Material: Spring Bronze
Fuseholder Type: Clip
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 15 A
Number of Circuits: 1
auf Bestellung 61783 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 32
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK/1A5018-10-R Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CLIP CARTRIDGE 500V 15A PCB, Packaging: Bulk, Contact Finish: Tin, For Use With/Related Products: 5mm Dia Fuses, Fuse Type: Cartridge, Voltage: 500V, Mounting Type: Through Hole, Orientation: Horizontal, Termination Style: PC Pin, Fuse Size: 0.197" Dia (5mm), Contact Material: Spring Bronze, Fuseholder Type: Clip, Part Status: Active, Current Rating (Amps): 15 A, Number of Circuits: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 16285 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
BK-1A5018-10-R BK-1A5018-10-R Hersteller : EATON/BUSSMANN Category: PCB Fuseholders
Description: Fuse clips; THT; 5mm; Plating: tinned; Contacts: bronze; 1AXXXX
Type of fuse accessories: fuse clips
Mounting: THT
Contact plating: tinned
Manufacturer series: 1AXXXX
Fuse size: 5mm