BK/ABC-25-R Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERM 25A 250VAC 125VDC 3AB
Packaging: Bulk
Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200A AC, 400A DC
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 25 A
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 125 V
Melting I²t: 839.3
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK/ABC-25-R Eaton - Electronics Division
Category: Fuses 6,3x32mm - Fast, Description: Fuse: fuse; 25A; 250VAC; 125VDC; quick blow; ceramic,cylindrical, Kind of package: cardboard packaging, Kind of fuse: ceramic; cylindrical; miniature, Type of fuse: fuse, Manufacturer series: ABC, Contact plating: nickel plated, Fuse characteristics: quick blow, Resistance: 2.8mΩ, Fuse size: 6.3x32mm, Voltage drop: 90mV, Breaking characteristics: 1In: min 4h; 1.35In: max 60min; 2In: max 120s, Current rating: 25A, Energy I2t: 839.3A2s, Breaking capacity: 200A / 250V AC; 400A / 125V DC; 1kA / 75V DC; 1kA / 125V AC, Rated voltage: 125V DC; 250V AC, Contact material: brass.
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BK/ABC-25-R | Hersteller : Eaton Electronics |
Cartridge Fuses SMALL DIM. FUSE |
auf Bestellung 276 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
BK/ABC-25-R | Hersteller : Bussmann / Eaton |
auf Bestellung 208 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: EATON ELECTRONICS - BK/ABC-25-R - FUSE, CARTRIDGE, 25A, 6.3X32MM, FAST ACTtariffCode: 85361010 productTraceability: Yes-Date/Lot Code rohsCompliant: YES Nennspannung V AC: 125V Schaltvermögen AC-Strom: 1kA Sicherungsstrom: 25A euEccn: NLR Auslöseverhalten: Fast Acting isCanonical: Y Sicherungsgröße, imperial: 1/4" x 1-1/4" hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES directShipCharge: 25 Sicherungsgröße, metrisch: 6.3mm x 32mm usEccn: EAR99 Produktpalette: ABC Series |
auf Bestellung 110 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
| BK/ABC-25-R | Hersteller : BUSS FUSES |
auf Bestellung 400 Stücke: Lieferzeit 21-28 Tag (e) |
| BK-ABC-25-R | Hersteller : EATON/BUSSMANN |