Produkte > BUSSMANN / EATON > BK/ABC-25YX
BK/ABC-25YX Bussmann / Eaton
Bus_Elx_DS_2000_ABC_Series-335845.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Cartridge Fuses SMALL DIMENSION FUSE
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK/ABC-25YX Bussmann / Eaton
Category: Fuses 6,3x32mm - Fast, Description: Fuse: fuse; 25A; 250VAC; 125VDC; quick blow; ceramic,cylindrical, Kind of package: cardboard packaging, Kind of fuse: ceramic; cylindrical; miniature, Type of fuse: fuse, Manufacturer series: ABC, Contact plating: nickel plated, Fuse characteristics: quick blow, Resistance: 2.8mΩ, Fuse size: 6.3x32mm, Voltage drop: 90mV, Breaking characteristics: 1In: min 4h; 1.35In: max 60min; 2In: max 120s, Current rating: 25A, Energy I2t: 839.3A2s, Breaking capacity: 200A / 250V AC; 400A / 125V DC; 1kA / 75V DC; 1kA / 125V AC, Rated voltage: 125V DC; 250V AC, Contact material: brass.
Weitere Produktangebote BK/ABC-25YX
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK-ABC-25YX Hersteller : EATON/BUSSMANN ABC-25-R.pdf Category: Fuses 6,3x32mm - Fast
Description: Fuse: fuse; 25A; 250VAC; 125VDC; quick blow; ceramic,cylindrical
Kind of package: cardboard packaging
Kind of fuse: ceramic; cylindrical; miniature
Type of fuse: fuse
Manufacturer series: ABC
Contact plating: nickel plated
Fuse characteristics: quick blow
Resistance: 2.8mΩ
Fuse size: 6.3x32mm
Voltage drop: 90mV
Breaking characteristics: 1In: min 4h; 1.35In: max 60min; 2In: max 120s
Current rating: 25A
Energy I2t: 839.3A2s
Breaking capacity: 200A / 250V AC; 400A / 125V DC; 1kA / 75V DC; 1kA / 125V AC
Rated voltage: 125V DC; 250V AC