BK-AGC-B-15-R Eaton - Electronics Division
eaton-agc-fast-acting-glass-tube-fuses-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE GLASS 15A 32VAC 3AB 3AG
Packaging: Bulk
Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Fuse Type: Cartridge, Glass
Mounting Type: Requires Holder
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: CSA, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 1kA
Current Rating (Amps): 15 A
Voltage Rating - AC: 32 V
Melting I²t: 807.75
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK-AGC-B-15-R Eaton - Electronics Division
Description: FUSE GLASS 15A 32VAC 3AB 3AG, Packaging: Bulk, Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4", Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm), Fuse Type: Cartridge, Glass, Mounting Type: Requires Holder, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: CSA, UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 1kA, Current Rating (Amps): 15 A, Voltage Rating - AC: 32 V, Melting I²t: 807.75.
Weitere Produktangebote BK-AGC-B-15-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK-AGC-B-15-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_agc_fast_acting_glass_tube_fuses_data_sheet-1608288.pdf Cartridge Fuses BOARD WASHABLE FUSE, RoHS 15A