Produkte > EATON ELECTRONICS > BK-AHC-V2-10-R
BK-AHC-V2-10-R
BK-AHC-V2-10-R Eaton Electronics
eaton-ahc-3ab-high-voltage-fuse-data-sheet-elx1121-en.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Cartridge Fuses 600V 3AB Axial Fuse 10A
auf Bestellung 200 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK-AHC-V2-10-R Eaton Electronics
Description: FUSE CERAMIC 10A 600VAC 3AB 3AG, Packaging: Bulk, Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial), Size / Dimension: 0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: UL, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 10kA, Current Rating (Amps): 10 A, Voltage Rating - AC: 600 V, Melting I²t: 66.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK-AHC-V2-10-R BK-AHC-V2-10-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ahc-3ab-high-voltage-fuse-data-sheet-elx1121-en.pdf Description: FUSE CERAMIC 10A 600VAC 3AB 3AG
Packaging: Bulk
Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Size / Dimension: 0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 10kA
Current Rating (Amps): 10 A
Voltage Rating - AC: 600 V