Produkte > BUSSMANN / EATON > BK-AHC-V2-25-R
BK-AHC-V2-25-R
BK-AHC-V2-25-R Bussmann / Eaton
eaton-ahc-high-voltage-fuse-data-sheet-elx1123-en.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Cartridge Fuses AHC H.V. 3AB fuse, 25A, 100 pack
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK-AHC-V2-25-R Bussmann / Eaton
Description: FUSE 3AB AXIAL 500V 25A, Packaging: Bulk, Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial), Size / Dimension: 0.266" Dia x 1.292" L (6.76mm x 32.82mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Current Rating (Amps): 2.5A, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: cURus, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 10kA, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 600 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK-AHC-V2-25-R BK-AHC-V2-25-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ahc-high-voltage-fuse-data-sheet-elx1123-en.pdf Description: FUSE 3AB AXIAL 500V 25A
Packaging: Bulk
Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Size / Dimension: 0.266" Dia x 1.292" L (6.76mm x 32.82mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps): 2.5A
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 600 V
Mindestbestellmenge: 2
BK-AHC-V2-2-5-R BK-AHC-V2-2-5-R Hersteller : Bussmann / Eaton Cartridge Fuses 600V 3AB Axial Fuse 2.5A